זכאות והצטרפות | מועדון עדיף - לאנשים עם מוגבלות ונכים

שאלות ותשובות

זכאות

נכה הוא בעל לקות פיזית, נפשית, מנטלית, התפתחותית, רגשית, קוגניטיבית אשר האדם לקה בה במהלך חייו כתוצאה מתאונה, מחלה, או כמום מולד.

נכה הוא מי שמוכר ע”י המוסד לביטוח לאומי (קצבה), משרד התחבורה (תו נכה), משרד הרווחה, מס הכנסה (הקלות במס) ו/או ע”י אחד מהארגונים / עמותות ו/או חברות הביטוח.

למועדון זכאי להצטרף כל אדם עם מוגבלות (נכות ו/או לקות ו/או מחלה קשה) הנושא אישור ממוסד ממשלתי ו/או רשות ו/או עמותה.

בנוסף זכאים לכרטיס אשראי של מועדון עדיף בני משפחה מקרבה ראשונה (הורים וילדים בלבד, ולא יותר מ- 4 משורשרים לנכה זכאי במשק בית)

קטינים בעלי מוגבלויות /נכות יצטרפו באמצעות ההורים והכרטיס יהיו מחשבון בנק של ההורים.

נכה / בעל מוגבלות שאינו כשיר ו/או תלותי במטפל ו/או תומך יצורף למועדון ע”י אישור האפוטרופוס שלו והכרטיס יהיה ע”ש האפטרופוס (משורשר לזכאי להצטרף).

המועדון מפרסם תקנון הצטרפות מפורט באתר המועדון.

דמי חבר

דמי חבר בסך 10 ש”ח בחיוב חודשי – למצטרפים באמצעות הנפקת כרטיס אשראי “עדיף” ופטור מלא מדמי כרטיס למשך שלוש שנים.

לקוחות בנק הפועלים המצטרפים באמצעות שיוך כרטיס האשראי שברשותם למועדון – ללא חיוב דמי חבר.

לעיון בתקנון עמיתים של מועדון “עדיף”

זכאות הצטרפות

1. איך אני מצטרף לכרטיס אשראי עדיף?
ניתן להצטרף באופן עצמאי באתר עדיף ADIF.ORG.IL או באמצעות מוקד השירות של המועדון בטלפון 03-3030309. הצטרפות למועדון מותנית בהנפקת כרטיס אשראי.
לקוחות בנק הפועלים ובנק מזרחי טפחות יכולים לבצע שיוך לכרטיס הקיים ברשותם.

2. מה מעניק כרטיס אשראי עדיף? מה הייחודיות שלו? הרי יש כל כך הרבה כרטיסים בשוק :
השתייכות לכוח כלכלי משפיע של קהילת אנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם. הנחות משמעותיות התורמות לחיסכון בהתנהלות היומיומית בכל תחומי החיים, ניהול נכון יותר של ההכנסה הפנויה למשק הבית באמצעות הוזלות, הטבות והצעות ערך ייחודיות ובמחירים ותנאים מועדפים כמו פוליסות ביטוח קבוצתי (עדיף קולקטיב) ופוליסות מותאמות , הצעות תיירות ונופש בהתחשב במוגבלויות , מוצרים ועזרי שמע , ראייה וניידות במחירים אטרקטיביים

3. יש התחייבות לכרטיס? אני יכול לבטל בכל עת?
אין התחייבות למועדון וניתן לבטלו בכל עת.

4. אני יכול להשתייך למועדון גם בלי כרטיס אשראי?
לא. ניתן ליהנות מההטבות וההנחות רק באמצעות אחזקת כרטיס אשראי “עדיף”

5. האם המועדון יעניק לנכים גם שירותים סוציאליים?
עדיף יפעלו בשיתוף עם הממסד בפרויקטים לאומיים כדוגמת שילוב הנכים במעגלי תעסוקה וקהילה, מלחמה בבדידות, הנגשה ועוד. עדיף לא ייקחו חלק בנושאים המצויים באחריותם של הממשלה ומוסדות ממשלתיים.

6. ציינתם ש- 50% מהרווחים מוחזרים לקהילה? באיזה אופן?
באמצעות קרן סבסוד למוצרים ושירותים מיוחדים והשתתפות בפרוייקטים משפרי איכות חיים בשיתוף עם גופי ממסד, עמותות וארגונים שונים הפועלים למען קהילת אנשים עם מוגבלות .

7. איך אני יכול לוודא שאתם מעניקים לי את ההצעה הטובה ביותר?
ככל שיצטרפו יותר עמיתים למועדון כוח הקנייה שלנו יגדל ויאפשר לנו לתת את ההצעות הטובות ביותר גם בהשוואה למועדונים גדולים וותיקים אחרים בשוק.

8. יש כבר עשרות מועדונים לנכים. מה אתם מציעים לי שאחרים לא?
עדיף הוא מועדון הצרכנות הראשון לנכים בישראל שחבר לארגון הגג של ארגוני הנכים ועמותות נוספות במטרה ליצור כוח צרכני חזק שיפעל לטובת קידום הנכים ואנשים עם מוגבלות בישראל, תוך התאמת ההטבות והתנאים לצרכיו. אין היום מועדון צרכנות לאנשים עם מוגבלות, אלא ארגונים המקדמים כל אחד את האג’נדה שלו מול הרשויות והמוסדות.

9. למה נחסמתי באתר המועדון?
חסימה באתר המועדון מתבצעת במקרה של ביטול כרטיס אשראי מאחר וחברות במועדון מחייבת להחזיק כרטיס אשראי.

10. מדוע אני צריך לקבל מיסרונים (SMS) זה מפריע לי
מיסרונים מטעם המועדון נשלחים עם הודעות על מבצעים מיוחדים . בנוסף , חברת האשראי שולחת מיסרון לעדכן בהליך הנפקת הכרטיס עד שהוא מדיע לידי העמית . עמית שלא רוצה לקבל מיסרונים יודיע בכתב ונסיר אותו מרשימת התפוצה

11.מה יהיה החיסכון הכספי החודשי שהכרטיס יעניק לי?
עדיף מציע לעמיתי המועדון מגוון הטבות מובילות לחיסכון של מאות שקלים בחודש, כמובן שהדבר משתנה בהתאם לצריכה של כל משק בית. ככל שמשק הבית יבצע רכישות ויממש את ההטבות באמצעות הצעות הערך של מועדון
עדיף, כך ההכנסה הפנויה תגדל וחסכון עלויות המחייה יגדל. תחומים מובילים שבהם המועדון מאפשר חסכון : ביטוח , מזון , בילוי ופנאי , נסיעות לחו”ל וחופשות , רשתות אופנה .

12.האם “עדיף” זה לא עוד עסק שמנצל את החולשה של הנכים כדי לעשות כסף?
עדיף הוא עסק כלכלי שנועד לאגד את ציבור הנכים ואנשים עם מוגבלות בישראל תחת מועדון אחד ובכך להופכו לכוח צרכני חזק ומשמעותי. כוח צרכני יכול להשיג הנחות והטבות בשל עוצמתו הצרכנית, ועל ידי כך לדאוג לשיפור איכות החיים של כל פרט ופרט החבר בו. בנוסף, עדיף הינו עסק חברתי שמתחייב להחזיר 50% מרווחיו לקהילה בצורה של פרויקטים משפרי איכות חיים וקרן סבסוד לרכישת מוצרים ושירותים

כרטיס אשראי

1. מה העלות החודשית של הכרטיס?
דמי החבר במועדון הינם 10 ₪ לחודש. הכרטיס פטור מתשלום דמי כרטיס למשך 3 השנים הראשונות.
לקוחות בנק הפועלים המבצעים שיוך לכרטיס האשראי שברשותם פטורים מתשלום דמי חבר ומשלמים דמי כרטיס לפי התנאים הקיימים בכרטיסם .

2. אם הכרטיס מיועד לאוכלוסיית הנכים, מדוע אתם גובים עבורו תשלום חודשי?
דמי החבר הינם 10 ₪ לחודש, לא נגבה תשלום עבור כרטיס האשראי בנוסף. מדובר בתשלום סמלי הנועד לאפשר את הפעלת מערך המועדון במטרה להשיג הטבות ייעודיות עבור ולטובת ציבור הנכים בישראל.

3. איך נקבעת מסגרת האשראי?
מסגרת האשראי נקבעת בהתאם להחלטת חברת האשראי (אם מדובר בכרטיס חוץ בנקאי) או הבנק (אם מדובר בכרטיס אשראי בנקאי למי שמנהל חשבון בבנק הפועלים או בבנק מזרחי )

4. מה התנאים לקבלת הכרטיס? אני יכול להיות מסורב אשראי?
כל אדם העומד בתנאי הזכאות למועדון ועל פי חוקי בנק ישראל רשאי להחזיק בכרטיס אשראי – יונפק לו כרטיס אשראי “עדיף” . לקוחות מסורבי אשראי עפ”י דירוג BDI מסיבות כלכליות יקבלו פתרון באמצעות כרטיס נטען .

5. אני צובר נקודות בכרטיס שיכולות לשמש אותי לקניות ?
בשלב זה לא.

6. איך אני יכולה לחדש את כרטיס האשראי עדיף? איבדתי את שלי
דין חידוש כרטיס אשראי “עדיף” בהתאם לחוק במדינה לעניין חידוש הנפקת כרטיס אשראי ובאמצעות הגשת בקשה לחברת האשראי .

7. מה זה כרטיס אשראי חוץ בנקאי ? ואם אני לא רוצה כזה כרטיס?
כרטיס אשראי חוץ בנקאי פועל במסגרת ניהול סיכונים ומסגרת אשראי שחברת האשראי מקצה (ולא הבנק) ומאפשר מסגרת אשראי נוספת למסגרת האשראי הבנקאית. הכרטיס מכובד בכל נקודות המכירה בדיוק כמו כרטיס בנקאי .
יחד עם זאת , אם העמית מתעקש יונפק לו כרטיס אשראי בנקאי מסוג ישראכרט .

מוצרים ושירותים

1. איך ניתן להנפיק תעודת נכה בינלאומית ?
הנך מוזמן להיכנס לאתר המועדון www.adif.org.il באזור תיירות -נופש בחול ולהזמין את התעודה באמצעות רכישת שובר בסכום של 49.90 ₪ . לאחר מכן תקבל מיסרון עם כתובת דוא”ל למשלוח המסמכים בסריקה . עם קבלת המסמכים יצרו איתך קשר טלפוני לתיאום פגישה אצל הנוטריון לביצוע תרגום נוטריוני של המסמכים שהצגת . לאחר מכן תונפק לך תעודה שמית . התהליך אורך כ-60 ימי עסקים לערך.

2. דלק – לא קיבלתי הנחה בדלק
ראשית יש לבדוק אם התחנה בה תדלקת מופיע ברשימה באתר . . בנוסף ייתכן שאתה כבר זכאי להנחת משאבה בהסדר אחר שלך מול חברת “דלק” ולכן “דלק” תיתן לך את ההנחה הגבוהה מבין ההנחות ולא כפל הנחות .

3. איך נקבעת ההנחה בתדלוק ?
ההנחה עומדת על 23 אג’ מתעריף לליטר בנזין בשירות מלא. במעמד התדלוק באמצעות תשלום בכרטיס אשראי “עדיף” תחוייב בתעריף המלא וההנחה תינתן בעת סליקת הכרטיס כך שתוכל לראות את שיעור ההנחה בדף החשבון החודשי .

4. לא קיבלתי שובר
שובר נשלח במיסרון (SMS) לאחר ביצוע רכישתו . חלק מהשוברים יש להציג בסניף הרשת על מנת לממש את הקנייה.

5 לא קיבלתי את כרטיס גיפט קארד
במקרה שכרטיס גיפט קארד לא התקבל תוך 14 ימי עסקים מיום רכישתו . נודיע לחברה המפיקה על כך והכרטיס יבוטל ויונפק לו כרטיס חדש ללא חיוב.

6. תוויי קנייה ויקטורי
תווי ויקטורי נרכשים באתר באזור צרכנות בקטגוריית תווי קניה. התווים ניתן לרכישה בערכים של 200 ₪ , 500 ₪ ובמכפלותיהם . התווים נשלחים בדואר רשום ומגיעים לסניף הדואר הקרוב למקום מגוריי העמית תוך 14 ימי עסקים . בסניפי רשת ויקטורי לא מנוהל מלאי של תווי קניה ולכן התווים נשלחים בדואר ולא ניתן לאסוף אותם בסניף

7. למה כדאי לי לרכוש ביטוח דרך המועדון?
המועדון מציע פוליסות ביטוח חיים ופוליסות ביטוח בריאות במסגרת ביטוח קבוצתי (קולקטיב עדיף) שבזכות יתרון הגודל הנובע מקבוצת העמיתים הגדלה תעריפי הפוליסות מוזלות יותר . בנוסף למועדון הסדר עם חברות ביטוח מובילות להצעות פוליסות מוזלות ומותאמות גם בתחומי הגנת המשפחה ומשכנתא.
המועדון מפעיל מנוע השוואת מחירים בין 5 חברות הביטוח הגדולות בישראל כדי לאתר את ההצעה הזולה ביותר לביטוח רכב ודירה

כרטיס נטען

1. האם יש קוד סודי?
אין. יש מספר מזהה בעל 16 ספרות

2. איך מבררים יתרה?
באתר מועדון עדיף בתחום אופנה , קטגוריית כרטיס נטען יש אופציה לבירור יתרה ו/או להטענה

3. האם חייבים להציג תעודה מזהה או כרטיס אשראי יחד עם הכרטיס הנטען?
הכרטיס אינו שמי ולכן אין צורך בפרטים מזהים

4. מה עושים במקרה של אובדן הכרטיס הנטען?
מודיעים לחברה והכרטיס נחסם כדי שלא יממשו את הסכום המוטען עליו . במקביל צריך להגיש בקשה לחברת קשרים פלוס + העתק דיווח ממשטרת ישראל על דיווח על גניבה / אובדן כדי שיפרקו את היתרה בכרטיס

5. האם הגבלה של 1000 ש”ח היא להטענה או לחודש?
סכום הטענה בכל טעינה הינו עד 1,000 ₪ ותקרה חודשית עד 2,000 ₪