שניה לפני שממשיכים...

האם את/ה לקוח
של ?

זכויות וזכאות

זכויות וזכאות

אז מהו מימוש זכויות רפואיות? אנשים רבים הסובלים מבעיה רפואית אינם מממשים את זכויותיהם החוקיות המגיעות להם כאזרחי מדינת ישראל, וזאת כתוצאה מחוסר מודעות לקיומן של זכויות אלו או מסלידה ופחד מביורוקרטיה וכתוצאה מכך רבים מהם מתמודדים עם קשיים כלכליים, והוצאות כספיות כבדות אשר נובעות ממצב בריאותי לקוי. רובם שוכחים שזכויות רפואיות הן לא “טובה” שמעניקים לנו מוסדות המדינה, הן זכות ולא בחסד והן מגיעות לנו ע”פ חוק. כאן תוכלו לקרוא עוד על מימוש זכויות רפואיות.

המוסד לביטוח לאומי – הוא המוסד אשר אחראי באופן ישיר על הבטחת הביטחון הסוציאלי ועל הזכויות הרפואיות לאזרחים במדינת ישראל. אזרחים אשר נקלעו למצב רפואי או כלכלי המונע מהם קיום בכבוד – יוכלו לקבל מהמוסד לביטוח לאומי קצבאות ועזרה מסוגים שונים. מתוקף חוק הביטוח הלאומי קיימות קצבאות מסוגים שונים לטובת האזרחים, כאן תוכלו לקרוא על הקצבאות השונות הקשורות למצבים רפואיים.

מימוש זכויות רפואיות מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה

פטור ממס הכנסה – מהו פטור ממס הכנסה? למי מגיע? האם הפטור הוא רק לנכים? כמה אחוזי נכות מקנים לנו פטור ממס הכנסה? ומהי תקרת הפטור? כאן תוכלו לקבל הסבר על המושג פטור ממס הכנסה.

שירותים מול קרנות הפנסיה וחברות הביטוח – לאנשים לרבים בימינו יש קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, בין אם הם שכירים או עצמאיים. גמלת פנסיית נכות וקצבת אובדן כושר עבודה הינם הסכום החודשי שישולם לעמית בקרן הפנסיה או למבוטח בביטוח מנהלים במקרה שצומצם כושרו לעבוד עקב מצבו הבריאותי. כאן תוכלו לקרוא מידע נוסף על מימוש פנסיית הנכות והביטוחים הפרטיים.

שירותים נוספים בעולם מימוש הזכויות הרפואיות

חוות דעת רפואית – בוועדות הרפואיות ניתן משקל רב ולעיתים קרובות אף מכריע לחומר הרפואי המוגש, ובראשו לחוות הדעת הרפואית שהוכנה לפונה על ידי הרופא המומחה לחוות דעת רפואיות בנושא התאמת אחוזי נכות. חוות הדעת המוגשות בוועדות של הביטוח לאומי, מס הכנסה או לחברות הביטוח הפרטיות הינה חוות דעת מקצועית של רופא שמפרטת את מצבו הרפואי של החולה ולגבי סוג הפגיעה, רמת המגבלה, הערכת הנכות באחוזים וחיבורה לסעיפי הליקוי של הביטוח הלאומי. כאן תוכלו לקבל מידע אודות חוות דעת הרפואית להערכת אחוזי נכות.

תג חניה – תג חניה לרכב (המוכר גם בשמות תג נכה או תו נכה) ניתן מטעם משרד הרישוי ומקל על נכים בניידותם. את הבקשה לקבלת תג חניה לנכה יכול להגיש מי שסובל ממחלה או מספר מחלות שבגינן הוא מתקשה בניידות. תג חניה הינו חלק מסל הטבות שניתן לממש מול משרד הרישוי וכולל ובמסגרתו: תג חניה במקומות המסודרים לנכים, הנחה בחניונים ברחבי הארץ ופטור מאגרת רישוי על רכב בבעלות הנכה. תג זה מאפשר להחנות את הרכב במקומות המיועדים לנכים ובמקומות שהחניה אינה מותרת בהם. כאן תוכלו לקבל מידע נוסף אודות תג נכה.

אנו בחברת לבנת פורן – זכויות רפואיות, בעלי ידע רפואי ומקצועי וניסיון רב שנים. בעזרת כ-25 רופאים, 160 עובדים ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב במקרים רפואיים מגוונים רבים מספור, ובעלי היכרות מעמיקה עם המערכות הבירוקרטיות המורכבות נשמח לעמוד לרשותך ולסייע לך בפנייתך לקבלת הזכויות הרפואיות העשויות להגיע לך עקב מצבך הרפואי. כל שצריך לעשות הוא להגיע לפגישה ראשונית בה נציג את הדרכים שבהן נוכל לסייע לך בתהליך. פגישה זו אינה כרוכה בעלות או בהתחייבות מצידך.

*השירות אינו משפטי. המידע המוצג הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ או המלצה מכל סוג שהוא.

לוגו לבנת פורן