שניה לפני שממשיכים...

האם את/ה לקוח
של ?

כרטיס אשראי מאסטרקרד

עסק חברתי שמחזיר לקהילה

עסקים רבים בארץ ובעולם מגדירים את עצמם כעסק חברתי, עסק שבניגוד לעסק רגיל מפנה חלק מרווחיו לטובת הקהילה.

במילים אחרות, עסק חברתי הוא כזה שמחזיר חזרה לקהילה. עסקים מסוג זה רואים בלקוחותיהם מעין שותפים לדרך.

דוגמא טובה לעסק כזה הוא מועדוני  צרכנות, אשר מאגדים קהילה מסוימת, מחזירים לקהילה ובצורה נוספת מאגדים את האוכלוסייה ויוצרים ממנה קבוצה בעלת כוח קנייה שאף עסק קטן או גדול יוכל להתעלם מנוכחותו.

עסקים כאלה פועלים על מנת להביא לשיפור איכות החיים של הקהילה אליהם הם פונים, באמצעות מגוון הטבות וסבסוד מוצרים או שירותים בעלי דרישה.  ככל שכמות עמיתי מועדון הצרכנות תגדל, כך יגדל כוח הקניה של העמיתים והיכולת של המועדון להחזיר בחזרה.

דוגמא לארגון המיישם את עקרונות העסק החברתי הוא מועדון 'עדיף'.

מועדון 'עדיף', מבוסס על שילוב קשרים עסקיים וחברתיים, ובאמצעות הצעות ערך, הטבות ושיתופי פעולה לשיפור איכות החיים של עמיתי המועדון, מעניק להם כוח צרכני נרחב ומאפשר להם ניהול נכון יותר של הוצאות משק הבית.

'עדיף' הוקם על ידי אנשים עם מוגבלויות.  מקימי המועדון מכירים את אתגרי אוכלוסייה עם מוגבלות בחיי היום יום שלהם.  כאשר ההזדהות היא מלאה, רעיונות ומחשבות באים לידי ביטוי וקורמים עור וגידים בדיוק מהמקום הנכון.

עסק חברתי כמו 'עדיף', שמחזיר כ-50% מהרווחים שלו חזרה לקהילה, הוא הרבה מעבר ליוזמה חברתית. המניע העסקי-חברתי מאפשר הדדיות של נתינה וקבלה.

מועדון 'עדיף' מתווך בין עסקים, ארגונים וחברות המציעות הטבות והנחות לאנשים עם מוגבלויות.

קיום המועדון מאפשר לעמיתיו לרכוש מוצרים ושירותים במחירים מיוחדים ובכך למעשה, מתקיים גם עיקרון הדדיות, שבו כוח הקניה של עמיתי המועדון מאפשר גם לעסקים להגיע לקהלים חדשים

מה הופך את עדיף לעסק חברתי?

בהצטרפות למועדון,  מונפק לעמיתי הארגון כרטיס אשראי של 'עדיף' המעניק מגוון רחב של הנחות והטבות המוכוונים לא רק לשיפור וחסכון ביום יום אלא גם הטבות לנופש בארץ ובחו"ל, מסעדות ושלל פינוקים נוספים.

לבעלי כרטיס אשראי של בנק הפועלים יש אפשרות לשייכו למועדון ולקבל הטבה נוספת- דמי חבר ללא עלות למשך שלוש שנים.

תוכלו למצוא בארגון כלי עזר בכל פן בחיים. החל מקניות לבית ועד ביטוחים כאלה ואחרים.

מועדון 'עדיף' הוא למעשה קהילה חברתית צרכנית הפועלת לטובת אותה אוכלוסייה עם מגבלות. למועדון מענה מהיר לחברי המועדון  הדואג להעניק את השירות האיכותי ביותר.

מועדון 'עדיף" הוא ארגון שמחזיר כ – 50% מהכנסותיו לקהילה שלו, מה שאומר שלא רק שעמיתי המועדון מקבלים הטבות והנחות עבור שירותים ומוצרים, , הם גם מקבלים חזרה מהארגון אליו הצטרפו.

כשארגון כמו 'עדיף' מוכוון לקהילה ספציפית ומשרת אותה על הצד הטוב ביותר, הדבר יעבור מפה לאוזן. כך השאיפה של 'עדיף' להמשיך להגדיל את מעגל עמיתיו ולשפר באופן יומיומי את המעגל הכלכלי-חברתי שהוא אמון עליו.

שתפו את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email